Encara que desembre és un mes tradicionalment festiu i de vacances pels alumnes del centre, és també un mes on l’AMPA realitza moltes i diverses activitats d’alló més variades.

La primera activitat que va realitzar va ser el passat dia 13 de desembre quan es van jugar uns partits de futbet amb la participació dels dos equips que participen a l’activitat de l’extraescolar organitzada per la nostra Associació.
De segur que hi hauran més encontres i esperem comptar amb els ànims de tots vosaltres.
Ara et presentem un recull d’imatges tant de l’equip infantil com dels més majors.
(Si vols veure les fotos en tamany més gran pica sobre elles i per tornar a veure l’entrada sols cal piques la tecla «escape»):

Seguidament es va realitzar una exhibició del grup de ball modern, altra de les activitats extraescolars organitzades per l’AMPA, de les quals també hi tenim fotos:

Les activitats de l’AMPA continuaren el dimarts dia 16 de desembre amb la realització d’un taller de creació de motius decoratius nadalencs:

i la sorpresa va ser majúscula quan va aparéixer a visitar-nos al final de la vesprada el mateix Pare Nöel, que hi estava fent proves amb el seu trineu per Alaquàs:

Finalitzen les activitats de l’AMPA del centre d’aquest mes amb l’organització de la vinguda del Rei Melcior per tal d’arreplegar les cartes de tot l’alumnat d’Educació Infantil el matí del dia 19 de desembre

5Rey 001i donat que es va quedar a dinar al col·legi aprofitàrem per tal de que passara per les classes de primària a donar les gràcies per l’entrega de joguets per al Mercat Solidari que organitza tots els anys l’Ajuntament de la localitat.

Seguidament us mostrem un recull de fotos de la seua visita a Educació Infantil:

Va finalitzar la visita del Rei Melcior entregant els premis als quatre alumnes que van guanyar el premi al millor dibuix de targeta nadalenca, us mostrem l’entrega que va fer-li a Alejandro Martínez de la classe de cinc anys PIP, a Àlex Bañuls de segon de Primària PIL i a Carmen Alós de la classe de quart de primària PIL.

Agraïm el bon treball realitzat per la nostra Associació de Mares i Pares i desitgem que el 2015 vinga carregat d’il·lusió per totes les famílies que conformen la nostra comunitat educativa.