És costum a la nostra escola iniciar i finalitzar les classes amb una cançò que ens faça recordar algun fet important, que ens faça pensar i inclús que com a persones individuals pugam millorar i crèixer.

La primera cançò que sona en el curs considerem és com una targeta de presentació del que com a Centre volem aconseguir amb el nostre alumnat i res millor que fer una dedicatòria molt especial a totes les dones que s’han dedicat a la música en qualsevol de les seues vessants i hem considerat que allò queda resumit amb una peça de la reina del soul:

Aretha ha segut una gran defensora dels drets civils de totes les persones, sense importar-li ni el sexe ni el color de la pell. Si vols escoltar la cançò «Think» ara és el moment:

A la nostra escola, igual que va fer Aretha Franklin durant tota la seua vida, som grans defensors de la llibertat de totes les persones, sense importar-nos ni sexe, ni color.
Considerem que amb més educació, respecte i formació podem millorar totes i tots com a persones i ajudar a les altres persones que hi conviuen al nostre costat.

Moltes gràcies Aretha per tot el teu ensenyament.